قوانین و مقررات

  • حریم خصوصی در کیپاد

اپلیکیشن کیپاد متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد است که متعهد به حفاظت از حریم شخصی کاربران اپلیکیشن کیپاد می­باشد و  بر اساس اصول زیر کلیه اطلاعات دریافتی از سوی کاربر مدیریت می­شود.

  • ذخیره اطلاعات و نحوه استفاده از آنها

کیپاد اطلاعات كاربران را بر اساس اصول زیر ذخیره می‌كند:

زمان ثبت نام، نام كاربر، تاریخ تولد، کد ملی و شماره موبایل و مخاطبین او برای اهداف زیر ذخیره می‌شوند:

شماره موبایل كاربر به منظور احراز هویت كاربر استفاده می‌شود.

شماره‌های ذخیره شده در دستگاه كاربر به منظور شناسایی دوستان او مورد استفاده قرار می‌گیرند و كاربر می‌تواند با دوستانی که عضو کیپاد هستند مراودات مالی نظیر انتقال پول و یا خرید شارژ و بسته داشته باشد (توجه داشته باشید فقط از شماره موبایل‌های لیست مخاطبین كاربر استفاده می‌شوند و سایر اطلاعات مخاطبین نظیر نام، عكس و آدرس‌ آن­ها ذخیره نشده و مورد استفاده قرار نخواهند گرفت).

به منظور تغییر دستگاه و انتقال حساب كاربری فرد از یك دستگاه به دستگاهی دیگر از شماره موبایل كاربر استفاده می‌شود. اطلاعات قید شده در بخش فوق، صرفا توسط خود كاربر و سرورهای سامانه قابل مشاهده است و سایر كاربران هیچ دسترسی به آن نخواهند داشت.

تاریخ تولد و کد ملی دارنده سیم کارت بر اساس سامانه شاهکار(شبکه احراز هویت کاربران ارتباطی) و به منظور شناسایی هویت دارنده سیم کارت مورد استفاده قرار می گیرد.

  • سایر مجوزها

دوربین

در برخی دیگر از خدمات همانند پرداخت قبض، با دوربین امکان اسکن و پرداخت قبض وجود دارد. همچنین در سرویس پرداخت با  QR نیز دسترسی دوربین مورد نیاز است.

  • لاگ­ها  و اطلاعات تراکنش

بسته به میزان دسترسی خدمات ارائه شده، ممكن است برخی اطلاعات مانند اطلاعات تراکنش‌های انجام شده، تاریخ و زمان، شماره موبایل انجام دهنده، کد ملی، شماره کارت مبدأ و مقصد به صورت رمزگذاری شده، مبلغ، شماره حساب یا شبا، شناسه و نوع دستگاه، نشانی IP، نوع تراکنش، اطلاعات قبض، خرید شارژ و بسته اینترنت تلفن همراه ذخیره شوند.

  • اطلاعات دستگاه

اطلاعات دستگاه كاربر (نوع و نسخه سیستم عامل، اطلاعات سخت‌افزاری و غیره) ممكن است به منظور ارائه خدماتی بهتر و متناسب‌تر جمع‌آوری شده و مورد استفاده می‌شوند.

اطلاعات محرمانه و حساس کارت و حساب بانکی به هیچ عنوان و به هیچ نحوی در این سامانه نگهداری نمی‌شود. این اطلاعات صرفاً در هنگام انجام تراکنش در اپلیکیشن از کاربر گرفته شده و به صورت رمزگذاری شده و از کانال‌های امن زیرساخت‌های بانکی به بانک مبدأ ارسال می‌گردد. این سامانه هیچگونه مسئولیتی در قبال سیاست‌های حفظ حریم خصوصی بانک‌ها برای نحوه نگهداری و استفاده از این اطلاعات ندارد. برای اطلاع از سیاست‌های بانک‌ها باید مستندات مربوطه را از بانک مورد نظر درخواست نمایید.

فهرست